LOADING...

Do góry

5 lutego 2024

Goniądz w Drodze do Cyberbezpieczeństwa: Nowy Projekt dla Bezpieczeństwa Informatycznego Samorządu

Gmina Goniądz po raz kolejny stawia na innowacje i rozwój, tym razem skupiając się na ważnej kwestii cyberbezpieczeństwa. W ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, zrealizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Goniądz otrzymał znaczące dofinansowanie w wysokości 244 500,00 zł.

Projekt, zatytułowany „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Goniądz”, skupi się na dwóch kluczowych obszarach: modernizacji infrastruktury informatycznej Urzędu Miejskiego oraz podniesieniu kompetencji pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa. Cel jest jasny – zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji poprzez zapewnienie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania systemów informatycznych, a także podniesienie świadomości pracowników na temat aktualnych zagrożeń.

Otrzymane dofinansowanie stanowi ważny krok w kierunku wzmocnienia lokalnego systemu cyberbezpieczeństwa. Właśnie w kontekście Funduszy Europejskich na rozwój cyfrowy 2021-2027, projekt ten realizowany jest w ramach Priorytetu II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Modernizacja infrastruktury informatycznej Urzędu Miejskiego to nie tylko krok w stronę nowoczesności, ale przede wszystkim inwestycja w ochronę danych i bezpieczeństwo informacji. Unowocześnienie systemów informatycznych umożliwi sprawną wymianę informacji oraz zminimalizuje ryzyko ataków cybernetycznych.

Drugim istotnym elementem projektu jest zwiększenie kompetencji pracowników. W dzisiejszych czasach, gdy zagrożenia cybernetyczne stają się coraz bardziej zaawansowane, kluczowym elementem obrony jest świadomość i umiejętności personelu. Dzięki szkoleniom i podnoszeniu kwalifikacji, pracownicy samorządu będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z ewentualnymi zagrożeniami.

„Cyberbezpieczny Samorząd” to nie tylko projekt technologiczny, ale również społeczny. Wzmocnienie ochrony danych w Gminie Goniądz ma na celu budowanie pewności i zaufania zarówno wśród pracowników, jak i mieszkańców. To inwestycja w przyszłość, w której bezpieczeństwo informacji stanie się jednym z filarów rozwoju lokalnej społeczności.

źródło: goniadz.pl

Poprzedni Artykuł

Plan Działania Priorytetowego dla Rejonu Służbowego Nr 11: Bezpieczeństwo w…

Następny Artykuł

Pani Agnieszka Panas – Nurtujące Dźwięki i Twórcza Pasja Zostały…

post-bars