LOADING...

Do góry

Osobista Adoracja

Często myślimy, że duchowa doskonałość jest celem, który osiągniemy w pewnym momencie naszego życia. Przychodzi nam wówczas wyobrażenie o chwili, kiedy zapanuje w nas pełny spokój i skupienie podczas modlitwy. Jednak brutalna prawda, którą warto sobie uświadomić, brzmi inaczej: ta chwila nigdy nie nadejdzie. Nigdy.

W dzisiejszym zabieganym świecie, modlitwa często staje się wyzwaniem, zwłaszcza gdy próbujemy znaleźć czas na nią samotnie, w ciszy. Pytanie, które często nasuwa się w naszym umyśle, to czy naprawdę potrafimy się modlić? A może nasze rozproszenia i brak skupienia są przeszkodą nie do pokonania?

Otóż nie musisz się martwić, jeśli nie czujesz, że osiągnąłeś duchową doskonałość. To ok, ponieważ prawda jest taka, że ta chwila nigdy nie przyjdzie. Warto zdać sobie sprawę, że każdy z nas ma swoje rozproszenia, problemy, troski, które sprawiają, że modlitwa staje się wyzwaniem. Ale zamiast walczyć z nimi, może warto pokochać je? Być może Bóg chce, abyśmy je mieli, abyśmy z nimi współistnieli.

To ważne, abyśmy nie rezygnowali z modlitwy z powodu naszych ograniczeń. Modlitwa jest indywidualnym doświadczeniem, a sposób, w jaki się modlimy, może być równie unikalny, co my sami. Jeśli nie możemy zapanować nad swoimi myślami, to po prostu pokochajmy je. Pozwólmy im być, ale jednocześnie nie rezygnujmy z samego aktu modlitwy.

Najlepszy czas na modlitwę to ten, który mamy przed sobą – dziś, teraz, nie jutro ani później. To teraz jest momentem, aby nawiązać kontakt z tym, co większe niż my sami. Warto zdać sobie sprawę, że nie ma idealnego czasu czy miejsca na modlitwę. To, co się liczy, to nasza gotowość do otwarcia się na duchowe doświadczenie.

Warto przypomnieć sobie, że modlitwa to nie tylko wołanie o pomoc czy rozważania duchowe, to również moment skupienia, zastanowienia się nad sobą i relacją z tym, co poza nami. Niech więc te słowa staną się przypomnieniem, że modlitwa jest dostępna dla każdego, dokładnie takiego, jakim jesteśmy, w tym konkretnym momencie.

źródło: facebook.pl

Poprzedni Artykuł

Poszukiwane miejsca noclegowe dla festiwalowiczów ROCK na BAGNIE

Następny Artykuł

Pary 17. kolejki IV ligi podlaskiej

post-bars