LOADING...

Do góry

30 stycznia 2024

Spektakl “Gość Oczekiwany” w Wykonaniu Grupy Teatralnej Pełnoletni w Goniądzu

 

W dniu 2 lutego o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Knyszyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wyjątkowe wydarzenie teatralne – spektakl “Gość Oczekiwany”. To przedstawienie, przygotowane przez grupę teatralną Pełnoletni, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu, obiecuje niezapomnianą podróż przez historię i ludzką duszę.

Warto zaznaczyć, że wstęp na to wydarzenie jest całkowicie wolny, co sprawia, że każdy mieszkaniec Goniądza i okolic ma szansę wziąć udział w tej wyjątkowej teatralnej podróży.

Fabuła spektaklu opiera się na twórczości Zofii Kossak-Szczuckiej-Szatkowskiej (1890-1968), której dzieła, mimo że dziś mniej popularne, w przeszłości zdobyły międzynarodową sławę. Autorka wybitnych powieści historycznych, utworów dla młodzieży i dzieci, a także laureatka literackiej nagrody im. Pietrzaka, jest bohaterką wieczoru teatralnego w Goniądzu.

“Gość Oczekiwany” to “obraz sceniczny w pięciu odsłonach”, który po raz pierwszy ukazał się nakładem Wydawnictwa Pallotinum w 1948 roku. Akcja skupia się wokół odwiedzin, jakie zapowiedział tytułowy gość – Jezus. W oczekiwaniu na Jego przybycie uczestniczymy w historiach życia wiejskiego biedaka i bogatego młynarza. Dodatkowo, na scenie pojawia się szereg postaci, takich jak interesowny społecznik, szukający sensacji dziennikarz, obłudna dewotka czy bezpardonowo walczący o wyborców polityk. Te postacie doskonale oddają różnorodność ludzkich postaw i zachowań.

Spektakl “Gość Oczekiwany” nie tylko przynosi widzom rozrywkę, ale również jest przypowieścią o wierze, nadziei, pokorze, a także o pysze, zachłanności, głupocie. Przenika przez tematy takie jak kara, nagroda, i możliwość przebaczenia nawet dla grzesznika, pod warunkiem, że zrozumie własne błędy i poprosi o przebaczenie.

To widowisko, które wyrasta z polskiej obyczajowości i tradycji, zostało zrealizowane w naturalnych wnętrzach starych chat z połowy ubiegłego stulecia, ze starannie odtworzonym oryginalnym wystrojem. Spektakl “Gość Oczekiwany” obiecuje zabrać widzów w podróż przez czas i przestrzeń, jednocześnie dostarczając im głębokich przemyśleń na temat ludzkiej natury.

Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców Goniądza i okolic do udziału w tym wyjątkowym spektaklu. Przyjdźcie, delektujcie się sztuką i zanurzcie się w fascynującym świecie przedstawienia “Gość Oczekiwany”.

źródło: kok.knyszyn.pl

Poprzedni Artykuł

Turniej Charytatywny w Halową Piłkę Nożną “Delta Cup”

Następny Artykuł

Zaproszenie do Udziału w Biegu “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy…

post-bars