Koncert Dnia Papieskiego w Monieckiej Mediatece
W niedzielę, 22 października, w monieckiej Mediatece odbył się niezwykły koncert, który był hołdem dla Dnia Papieskiego. Wydarzenie to było szczególnie istotne, ponieważ skupiło się na wartości życia i roli dzieci, młodzieży oraz rodziny, a także upamiętniło dziedzictwo Jana Pawła II. Na scenie wystąpiły dzieci ze scholi GLORIA, a także uczniowie monieckiej szkoły muzycznej pod kierunkiem swoich nauczycieli.
Scenariusz koncertu został stworzony podczas kilkudniowych warsztatów na Suwalszczyźnie, które odbyły się we wrześniu w ramach projektu “Śladami Wielkiego Polaka – Jan Paweł II ku cywilizacji życia.” Projekt ten został dofinansowany kwotą 10 000 zł przez Zarząd Województwa Podlaskiego, co pozwoliło na zrealizowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego brzmiało “Jan Paweł II – cywilizacja życia,” co jest odzwierciedleniem niesamowitego dziedzictwa papieża Jana Pawła II, który w swoim pontyfikacie mocno podkreślał wartość każdego ludzkiego życia. Koncert miał za zadanie wnieść w serca widzów i słuchaczy refleksję nad znaczeniem życia i roli, jaką odgrywają w nim dzieci, młodzież oraz rodzina.
Dzieci ze scholi GLORIA, pod kierunkiem pani Beaty Grygo, wykonały piękne utwory muzyczne i śpiewały z pasją, przekazując swoje przemyślenia na temat życia, miłości i nadziei. Ich występ był nie tylko wzruszający, ale również inspirujący. Przypominał wszystkim obecnym, jak ważne jest, aby pielęgnować ducha wspólnoty i szanować życie.
Koncertu nie brakowało też talentu instrumentalnego, dzięki uczniom monieckiej szkoły muzycznej, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli dostarczyli publiczności niezapomnianych dźwięków. Ich umiejętności muzyczne dodatkowo wzbogaciły to wyjątkowe wydarzenie.
Całe wydarzenie stanowiło piękne zakończenie obchodów Dni Papieskich, które były okazją do wspólnego refleksyjnego przeżycia dziedzictwa Jana Pawła II. To właśnie w takich chwilach widzimy, jak wielką moc i inspirację można czerpać z przesłań i działań Wielkiego Polaka.
Organizatorzy koncertu serdecznie podziękowali dzieciom ze scholi GLORIA, pani Beacie Grygo oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Ich trud i oddanie sprawiły, że to wydarzenie stało się niezapomnianym hołdem złożonym Janowi Pawłowi II oraz przypomnieniem o wartości każdego ludzkiego życia.
źródło: https://monki.archibial.pl/aktualnosci/477-22-10-2023r-papieski-koncert-scholi-gloria