LOADING...

Do góry

9 października 2023

Wspomnień czar

5 października grupa nieformalna Historycy oraz Biblioteka Publiczna zaprosili na podsumowanie projektu oraz otwarcie wystawy “Mońki i ich mieszkańcy na starych fotografiach”.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Mediateki, a wystawę można obejrzeć w holu wystawienniczym. Każdy z przybyłych gości otrzymał pamiątkowy album zawierający zgromadzone podczas trwania projektu fotografie.

Każde wyświetlane zdjęcia, które znalazło się w albumie, było omawiane przez organizatorów, a do rozmowy o nich włączali się pasją przybyli. Rozpoznawali miejsca, czas zrobienia fotografii i przede wszystkim rozpoznawali mieszkańców Moniek, a nawet siebie.

Inicjatywa „Mońki i ich mieszkańcy na starych fotografiach” odbywa się w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” realizowanego przez Biblioteka Publiczna w Mońkach. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

Źródła: e-monki.pl

Poprzedni Artykuł

Otwarcie drogi w Lewoniach

Następny Artykuł

Promocja książki

post-bars