LOADING...

Do góry

12 lutego 2024

Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprasza na wykład o Deportacjach na Syberię mieszkańców powiatu monieckiego

14 lutego 2024 roku o godzinie 11:00 Biblioteka Publiczna w Mońkach przy ul. Słowackiego 4 serdecznie zaprasza na wyjątkowy wykład pt. “Deportacje na Syberię mieszkańców powiatu monieckiego”. Spotkanie odbędzie się w Mediatece, a gościem specjalnym będzie Teresa Mlejnek-Dylewska z Odziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Tematem prelekcji będą dramatyczne losy mieszkańców powiatu monieckiego, którzy zostali zesłani na Syberię w czasie II wojny światowej. To ważne wydarzenie historyczne, które dotknęło wielu rodzin, kształtując ich życie na zawsze.

Wykład stanowi niepowtarzalną okazję do zgłębienia historii regionu oraz zrozumienia skomplikowanego kontekstu tamtych czasów. Teresa Mlejnek-Dylewska, będąca ekspertem w dziedzinie historii lokalnej, podzieli się ze słuchaczami cennymi informacjami oraz przybliży niezwykłe losy osób dotkniętych represjami sowieckimi.

Spotkanie w ramach wykładu planowane jest jako ważne wydarzenie edukacyjne, mające na celu upamiętnienie oraz zwrócenie uwagi na tragiczne wydarzenia związane z deportacjami na Syberię. Warto włączyć się w tę inicjatywę, aby uczcić pamięć swoich przodków oraz lepiej zrozumieć historię swojej społeczności.

Biblioteka Publiczna w Mońkach serdecznie zachęca wszystkich zainteresowanych historią regionu do udziału w wykładzie. To również doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy oraz refleksji nad minionymi wydarzeniami, które kształtowały losy mieszkańców powiatu monieckiego.

źródło: um-monki.pl

Poprzedni Artykuł

Deportacje na Syberię w latach 1940-1941: Spotkanie z Historią dla…

Następny Artykuł

Uroczyste Podsumowanie Działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach

post-bars