LOADING...

Do góry

9 lutego 2024

Fundacja Biedronki Rusza z III Edycją Programu “Danie Wspólnych Chwil” – Zaproszenie dla Kół Gospodyń Wiejskich!

Fundacja Biedronki ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do trzeciej edycji programu “Danie Wspólnych Chwil”, skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z całej Polski. Inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie samotności seniorów, zapraszając ich do wspólnego stołu podczas cyklicznych spotkań organizowanych przez KGW.

Z myślą o lokalnych społecznościach, Fundacja przygotowała aż 1100 miejsc dla Kół Gospodyń Wiejskich, które chcą włączyć się w działania na rzecz osób starszych.

“Danie Wspólnych Chwil” – Przeciwdziałanie Samotności Seniorów: Najważniejsze Informacje o Programie:

  • Cele Programu: Celem programu jest przeciwdziałanie samotności seniorów poprzez organizację wspólnych spotkań przy stole.
  • Uczestnicy Programu: Do udziału zapraszane są KGW, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla osób starszych. Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków na tych spotkaniach.
  • Finansowanie: Fundacja przekazuje na organizację spotkań bon o wartości 8,000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Biedronka.
  • Czas Trwania Edycji: III edycja programu trwa od marca do grudnia 2024 roku. W tym czasie KGW zobowiązane są do zorganizowania minimum 6 cyklicznych spotkań dla seniorów, których nie można łączyć z innymi inicjatywami, takimi jak gminne festyny.
  • Dodatkowe Aktywności: Fundacja organizuje dla KGW dodatkowe aktywności, takie jak konkursy, spotkania online z dietetykiem, a także dostarcza materiały i gadżety na spotkania.

Kryteria Formalne dla KGW:

  • KGW, które zostały założone przed 31.07.2023 r.
  • KGW o celach statutowych zbieżnych z celami programu.

Jak się Zgłosić? Wnioski rekrutacyjne są przyjmowane online na stronie www.kgw.daniewspolnychchwil.pl/zgloszenie. Należy zwrócić uwagę, że o przyjęciu do programu decyduje m.in. kolejność poprawnych zgłoszeń, więc zachęcamy do przesłania formularza bez zwłoki.

Fundacja Biedronki zachęca do udziału w programie, mającego na celu tworzenie wyjątkowych chwil dla seniorów. W ramach inicjatywy “Danie Wspólnych Chwil”, każde spotkanie staje się okazją do nawiązania cennych więzi i cieszenia się wspólnie spędzonym czasem.

O wszelkich szczegółach, regulaminie programu oraz procesie zgłaszania można dowiedzieć się na oficjalnej stronie: www.daniewspolnychchwil.pl.

Osoby zainteresowane bądź posiadające pytania mogą kontaktować się z biurem Programu “Danie Wspólnych Chwil” pod adresem e-mail: daniewspolnychchwil@fundacjabiedronki.pl lub telefonicznie pod numerem: 533 336 880 (poniedziałek-piątek, w godzinach 9:00-17:00). Niech wspólne chwile stają się prawdziwym darem dla seniorów w całej Polsce!

 

źródło: trzcianne.pl

Poprzedni Artykuł

Zapusty w Skansenie – Podlaski Karnawał

Następny Artykuł

Otwarte Mistrzostwa Goniądza w Tenisie Stołowym: Święto Sportu i Rywalizacji

post-bars