LOADING...

Do góry

9 lutego 2024

Deportacje na Syberię w latach 1940-1941: Spotkanie z Historią dla Młodzieży i Mieszkańców Gminy Krypno

Gmina Krypno ma zaszczyt zaprosić młodzież i mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie edukacyjne, które odbędzie się już 16 lutego o godzinie 9:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krypnie. Spotkanie będzie poświęcone tematowi deportacji na Syberię w latach 1940-1941 i poprowadzi je pani Teresa Mlejnek-Dylewska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Odkrywanie Prawdy Historycznej

Deportacje na Syberię stanowią bolesny rozdział historii Polski podczas II wojny światowej. To dramatyczne wydarzenia, które dotknęły wiele rodzin, pozostawiając trwały ślad w pamięci narodowej. Spotkanie z panią Teresą Mlejnek-Dylewską będzie okazją do zgłębienia tego ważnego i często niedocenianego aspektu historii.

Prelegentka – Teresa Mlejnek-Dylewska

Pani Teresa Mlejnek-Dylewska to ekspert w dziedzinie historii najnowszej, a jej praca w Oddziałowym Biurze Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku obejmuje edukację historyczną oraz upowszechnianie wiedzy na temat wydarzeń związanych z II wojną światową. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wykładów i spotkań edukacyjnych, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny prezentowanych treści.

Cel Wykładu

Celem wykładu jest nie tylko przekazanie faktów historycznych, lecz także budowanie świadomości historycznej i rozwijanie empatii wobec losów ludzi, którzy doświadczyli deportacji na Syberię. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny, pozwalając uczestnikom zadawać pytania oraz dzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego doniosłego okresu w historii Polski.

Data i Miejsce Wydarzenia

Wykład odbędzie się 16 lutego o godzinie 9:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krypnie. Jest to doskonała okazja dla uczniów szkół średnich i gimnazjalnych, jak również dla wszystkich zainteresowanych historią lokalną i krajową.

Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu, które pozwoli nam lepiej zrozumieć przeszłość i docenić siłę ludzkiego ducha w obliczu trudności. Wspólnie możemy odkrywać historię i uczcić pamięć tych, którzy doświadczyli cierpień w wyniku zawirowań dziejowych.

 

źródło: facebook.pl

Poprzedni Artykuł

Otwarte Mistrzostwa Goniądza w Tenisie Stołowym: Święto Sportu i Rywalizacji

Następny Artykuł

Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprasza na wykład o Deportacjach na…

post-bars