LOADING...

Do góry

5 lutego 2024

I Moniecka Halowa Spartakiada Seniorów

W dniu 1 lutego 2024 roku hala sportowa przy Zespole Szkół, ul. Planetarna w Moniach stała się świadkiem wyjątkowego wydarzenia – I Monieckiej Halowej Spartakiady Seniorów. To niezwykłe spotkanie zgromadziło nie tylko utalentowanych sportowców, ale również entuzjastów aktywnego trybu życia oraz przyjaciół z sąsiednich miejscowości.

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało zaszczyt dokonać Zbigniew Karwowski, Burmistrz Moniek, który swoją obecnością podkreślił znaczenie sportu dla lokalnej społeczności. Nie zabrakło również wsparcia ze strony Grzegorza Andrzeja Dudkiewicza, Burmistrza Goniądza, oraz Bogdana Sierby, Dyrektora Pływalni Powiatowej w Mońkach.

Siedem drużyn, reprezentujących Goniądz, Knyszyn, Krypno, Lipsk, Mońki, Suchowolę i Trzcianne, wzięło udział w wielu emocjonujących konkurencjach, prezentując nie tylko umiejętności sportowe, ale również ducha fair play i wspólnoty.

W “Wirtualnej Strzelnicy” rozgorzała zacięta rywalizacja, a Krypno zwyciężyło, zdobywając imponujące 263 punkty. Indywidualnie, w kategorii kobiet, triumfowała Bogumiła Sienkiewicz (Krypno), zdobywając 131 punktów, podczas gdy Lech Woroszyło (Krypno) okazał się niepokonany wśród mężczyzn, zdobywając 132 punkty.

„Mini hokej” dostarczył widowiskowych momentów, a trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny Krypna, Lipska i Suchowoli, które zremisowały w punktach, decydując o miejscach na podstawie strzelonych bramek.

Nie mogło zabraknąć emocji w konkurencjach “Rzut do kosza”, “Pchnięcie kulą”, “Rzut piłą lekarską” czy “Kręgle”. Każda z nich przyniosła niezapomniane chwile rywalizacji i śmiechu.

„Hula hoop”, „Jazda na deskorolce”, „Rzut lotką do tarczy”, a także nietypowa konkurencja „Slalom z piłeczką pingpongową” przyciągnęły uwagę publiczności, zmuszając zawodników do kreatywności, zręczności i współpracy.

Po dziesięciu intensywnych konkurencjach, klasyfikacja ogólna zdecydowanie przyznała pierwsze miejsce drużynie z Moniek, której zawodnicy zdobyli 82 punkty. Drugie miejsce przypadło Suchowoli (63 pkt.), a trzecie Krypnu (55 pkt.).

Zawodnicy, bez względu na wyniki, odebrali pamiątkowe medale, a zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami i nagrodami, kończąc ten dzień pełen sportowych wyczynów i wspólnych przeżyć. I Moniecka Halowa Spartakiada Seniorów z pewnością pozostanie w pamięci jako wyjątkowe święto sportu, pasji i wspólnoty.

Pełna relacja na stronie MOK.

źródło: kulturamonki.pl

 

Poprzedni Artykuł

Badania Ankietowe w Gospodarstwach Domowych na Terenie Województwa Podlaskiego

Następny Artykuł

Plan Działania Priorytetowego dla Rejonu Służbowego Nr 11: Bezpieczeństwo w…

post-bars