LOADING...

Do góry

Koncert Kolędowy Diakonii Muzycznej Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Białostockiej

21 stycznia br. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbył się wyjątkowy koncert kolędowy, którego gospodarzem był Ruch Światło-Życie Archidiecezji Białostockiej. Na czele diakonii muzycznej, która zaprezentowała się w trakcie tego wydarzenia, stał dobrze znany monieckim parafianom ks. Gaweł Korzeniecki.

Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Białostockiej to grupa osób obdarzonych talentami muzycznymi, które pragną dzielić się swoimi umiejętnościami z Wspólnotą. Kieruje nią duszpasterz ks. Gaweł Korzeniecki, ceniony zarówno za swój zapał duszpasterski, jak i za umiejętność inspiracji do zaangażowania społeczności parafialnej.

Posługa Diakonii Muzycznej

Osoby zaangażowane w Diakonię Muzyczną Ruchu Światło – Życie pełnią swoją posługę poprzez rozwijanie umiejętności samodzielnego prowadzenia śpiewów podczas Mszy Świętych, adoracji, a także w czasie rekolekcji czy innych uroczystości kościelnych. Ich głównym celem jest troska o odpowiedni charakter zgromadzeń liturgicznych, gdzie muzyka staje się modlitwą i wyrazem uczuć wobec Boga.

Śpiew jako Modlitwa

Koncerty kolędowe Diakonii Muzycznej mają szczególny wymiar podczas świąt. Śpiew kolęd i pastorałek wypełnia kościelne przestrzenie dźwiękami radości i nadziei. W trakcie koncertu 21 stycznia słuchacze mieli okazję zanurzyć się w atmosferze magii świąt Bożego Narodzenia, a dźwięki kolęd przeniosły ich do pełnych ciepła i miłości chwil.

Ruch Światło-Życie: Diakonia na Rzecz Kościoła i Świata

Ruch Światło-Życie, którego częścią jest Diakonia Muzyczna, jest wspólnotą wierzących zaangażowaną w praktyczną służbę Kościołowi i społeczeństwu. Diakonie są narzędziami, poprzez które Ruch realizuje swoje powołanie do pełnienia diakonii, czyli służby na rzecz innych.

Zaangażowanie w Życie Ruchu i Kościoła

Każda diakonia, a zwłaszcza ta muzyczna, angażuje się w życie Ruchu Światło-Życie na poziomie praktycznym. Wspiera zgromadzenia liturgiczne, ale także uczestniczy w różnych wydarzeniach i aktywnościach, które kształtują duchową tkankę wspólnoty. Ich codzienna obecność i praktyczne zaangażowanie w życie parafii są jednym z fundamentów ich posługi.

Koncert kolędowy Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Białostockiej stanowił wyjątkową okazję dla społeczności lokalnej do doświadczenia piękna muzyki sakralnej i równocześnie uczestnictwa w modlitwie w duchu świątecznej radości. Wspólnota pozostaje pod wrażeniem tej niezwykłej posługi, która łączy talent i wiarę w służbie dla Boga i bliźnich.

źródło: monki.archibial.pl

 

Poprzedni Artykuł

Rozpoczęcie Przebudowy Drogi Gminnej nr 103384B

Następny Artykuł

Zaproszenie od Siostr Terezjanek na Wyjątkowe Spotkanie z Najmłodszymi Parafianami

post-bars