LOADING...

Do góry

12 stycznia 2024

82. Wszechnica Biebrzańska: XXX lat Biebrzańskiego Parku Narodowego

 

Biebrzański Park Narodowy, klejnot przyrody Polski, zaprasza na 82. Wszechnicę Biebrzańską, poświęconą 30-leciu istnienia parku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2024 roku, w Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskim Parkiem Narodowym w Osowcu-Twierdzy.

20 stycznia 2024 r. (sobota):

Rozpoczęcie Wszechnicy planowane jest o godzinie 9:30. Spotkanie rozpocznie Artur Wiatr, Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego. W programie znajdują się prezentacje związane z historią, działalnością edukacyjną, udostępnianiem turystycznym, monitorowaniem przyrodniczym oraz badaniami naukowymi parku.

Warto podkreślić, że w przerwie kawowej uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć prezentację przyrodniczej wystawy fotograficznej “SuperG”, stworzonej w ramach Projektu SuperG Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ponadto, planowana jest emisja filmu o roli łąk i pastwisk w ekosystemie, również zrealizowanego w ramach tego projektu.

Poza tym, Dawid Wójcik, Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt i Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego Biebrzańskiego Parku Narodowego, przedstawi podsumowanie działalności ośrodka i plany na przyszłość.

21 stycznia 2024 r. (niedziela):

Drugiego dnia, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spacerze szlakami turystycznymi Grzęd, prowadzonym przez pracowników parku. Spacer odbędzie się w godzinach 9:00 – 13:00, a jego trasa liczy około 5 km. Następnie planowane jest ognisko na polu namiotowym Grzędy o godzinie 13:00. Przejazd na miejsce odbywać się będzie we własnym zakresie, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia na dzień terenowy przyjmuje Beata Głębocka, Dział Edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego, za pomocą adresu e-mail: beata.glebocka@biebrza.org.pl.

Wszystkich miłośników przyrody, turystyki i edukacji ekologicznej serdecznie zapraszamy do udziału w 82. Wszechnicy Biebrzańskiej, aby wspólnie celebrować 30-lecie istnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy naukę, przyrodę i radość z odkrywania piękna polskiej przyrody.

 

źródło: ugjaswily.wrotapodlasia.pl

Poprzedni Artykuł

Konkurs Piosenki Walentynkowej “Miłość Niejedno Ma Imię”

Następny Artykuł

Warsztaty dla Pań: Kule do Kąpieli

post-bars