LOADING...

Do góry

13 grudnia 2023

Projekt sportowy w SP-1

Kończy się powoli realizowane w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach przedsięwzięcie pod tytułem: “Sportowi Niezłomni – projekt popularyzacji sportu dla wszystkich – 2023” współfinansowany ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Operatorem krajowym projektu jest Fundacja Sport & Fun 4 Every On z Kędzierzyna – Koźle.

W przedsięwzięciu wzięło udział 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach. Uczestniczyli oni w ciągu czterech miesięcy w 80 godzinach zajęć pozalekcyjnych doskonalących umiejętności sportowe z naciskiem na lekkoatletykę. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki firmy 4F z logo Ministra Sportu i Turystyki, logo fundacji nadzorującej oraz logo samego projektu. Dzięki uczestnictwu w projekcie szkoła otrzymała sprzęt sportowy o wartości 1500 złotych. Dodać należy, że ani szkoła, ani samorząd lokalny nie poniosły żadnych kosztów, gdyż projekt nie wymagał wkładu własnego.

Udział w przedsięwzięciu zakończono wewnątrzszkolnym Mikołajkowym Turniejem w piłce siatkowej w grze dwójkami. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn. Liczyła się dobra zabawa, chociaż nie zabrakło też typowo sportowej walki. Medale i słodycze wszystkim zawodnikom jak przystało na 6 grudnia wręczał Święty Mikołaj. Sędziami turnieju byli: Danuta Godlewska i Tomasz Zdański przy wsparciu koordynatora projektu Bogdana Sierba.

 

Źródła: e-monki.pl

Poprzedni Artykuł

Promień bez trenera

Następny Artykuł

Me & You i święta

post-bars