LOADING...

Do góry

3 listopada 2023

Uroczystość Ślubowania

W piątek 27 października 2023 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Tradycyjnie to wydarzenie stanowi ważny moment w kalendarzu edukacyjnym naszej placówki.

W obecności Pani Dyrektor Barbary Brzostowskiej, Pana Wójta Marka Krzysztofa Szydłowskiego, przedstawicieli grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów klasy drugiej i trzeciej, odświętnie ubrani pierwszoklasiści mający na głowach granatowe birety przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Swoimi występami udowodnili, że są gotowi wypełniać obowiązki uczniowskie.

Później, w niezwykle podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu hymnu, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Barbara Brzostowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ogromnym ołówkiem  – jak czarodziejską różdżką ramienia pierwszaków. Następnie pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy, pan wójt piękne książki z dedykacją, rodzice zaś upominki, a uczniowie klasy trzeciej pamiątkowe medale. W ten sposób zostali oni oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem.

Uroczystość zakończyła się wspólną, klasową fotografią i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów.

To wydarzenie było okazją do integracji i budowania więzi w nowej społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i radosna chwila.

Wychowawca klasy

Grażyna Szklarzewska

 

Źródła: trzcianne.pl

Poprzedni Artykuł

Karnety na festiwal

Następny Artykuł

Zaproszenie Na Uroczystości Święta Niepodległości

post-bars