LOADING...

Do góry

16 października 2023

Aplikacja mObywatel bije rekordy popularności – Janusz Cieszyński o stanie serwisu

Niedzielny dzień przyniósł rekordową popularność aplikacji mObywatel. Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, zapewnił, że pomimo intensywnego ruchu na platformie, serwis działa sprawnie. To odpowiedź na niedzielne doniesienia o rzekomej awarii aplikacji, które podczas wyborów mogłyby wydawać się szczególnie kłopotliwe.

Od samego rana aplikacja mObywatel odnotowała niesamowity wzrost liczby wejść. Minister Cieszyński podkreślił, że w ciągu zaledwie kilku godzin zarejestrowano ponad 1,7 miliona wejść. To liczba, jakiej dotąd nie zanotowano w ciągu 24 godzin od uruchomienia aplikacji. Przyspieszenie aktywności użytkowników można przypisać głównie funkcji sprawdzania danych w rejestrze wyborców, która cieszyła się niesamowitą popularnością. Ponad 650 tysięcy użytkowników z niej skorzystało.

Minister Cieszyński wyjaśnił, że mimo rekordowej ilości wejść, aplikacja mObywatel nie uległa awarii. Jednak zauważono pewne chwilowe problemy z dostępem do danych, które pojawiały się w trybie offline. Wszystko to wynikało z dużego obciążenia serwera i chwilowego przeciążenia sieci. Minister podkreślił, że cały zespół pracuje nad rozwiązaniem tych problemów, aby użytkownicy mogli nadal korzystać z aplikacji bez zakłóceń.

Wyjątkowa popularność aplikacji mObywatel podczas wyborów jest dowodem na to, że narzędzia cyfrowe stają się coraz bardziej istotne w codziennym życiu obywateli. Dzięki nim możliwe jest wygodne i szybkie dostęp do ważnych informacji, jak choćby sprawdzanie danych w rejestrze wyborców.

Minister Janusz Cieszyński podkreślił, że mimo chwilowych problemów, aplikacja mObywatel jest gotowa obsłużyć wszystkich obywateli, którzy chcą korzystać z jej funkcji. To kolejny dowód na to, że cyfryzacja staje się ważnym narzędziem ułatwiającym życie i udział w demokratycznym procesie wyborczym. Obywatele mogą być pewni, że rząd dokłada wszelkich starań, aby zapewnić im wygodę i pewność podczas korzystania z narzędzi cyfrowych.

Poprzedni Artykuł

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Mońkach

Następny Artykuł

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

post-bars