LOADING...

Do góry

23 kwietnia 2024

Knyszyński Ośrodek Kultury otrzymuje grant na wsparcie Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej

Knyszyński Ośrodek Kultury obwieścił niedawno z ogromną radością, że został beneficjentem grantu w wysokości 21 000 zł w ramach programu EtnoPolska. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie zespołów regionalnych, które propagują bogactwo tradycji muzycznych, tanecznych, śpiewaczych oraz folkloru obrzędowego swojego regionu. Dzięki tej dotacji, Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej będzie miała możliwość zakupu nowych strojów ludowych, co znacząco przyczyni się do promowania dziedzictwa kulturowego regionu w sposób godny i profesjonalny.

Dotacja w wysokości 21 000 zł pozwoli Kompanii Męskiej na zakup wysokiej jakości strojów ludowych, które będą idealnie wpisywać się w tradycję i charakterystyczny styl regionu. Te nowe stroje nie tylko uczynią występy grupy bardziej atrakcyjnymi wizualnie, ale także dodadzą im prestiżu i autentyczności, podkreślając wartość kulturową dziedzictwa lokalnego.

Członkowie Kompanii Męskiej z niecierpliwością oczekują już na możliwość występowania w tych nowych, pięknych strojach, które nie tylko podkreślą ich indywidualność, ale także staną się symbolem dumy z własnych korzeni i tradycji. Dzięki wsparciu Knyszyńskiego Ośrodka Kultury oraz programu EtnoPolska, grupa będzie mogła kontynuować swoją misję propagowania dziedzictwa kulturowego regionu, przyciągając uwagę i zainteresowanie publiczności zarówno lokalnej, jak i spoza regionu.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko świadczy o zaangażowaniu instytucji kulturalnych w promocję tradycji regionalnych, ale także o ich zdolności do pozyskiwania środków na rozwój lokalnych talentów i dziedzictwa kulturowego. Gratulujemy Knyszyńskiemu Ośrodkowi Kultury oraz Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej tego znaczącego sukcesu i życzymy owocnej współpracy oraz dalszych osiągnięć w promocji kultury i tradycji naszego regionu.

źródło: kok.knyszyn.pl

Poprzedni Artykuł

Koncert zespołu BiOACOUSTIC

Następny Artykuł

Sukces zespołu tanecznego Knyszyński Kop na XI Podlaskim Festiwalu Tańca…

post-bars